BEST NORDIC STRONGMAN 2017

2017. gada 28. maijs , Ķegums, atpūtas un sporta bāze "Zelta Zirgs"

Olaines stadionā, 28.maijā, no pulksten 11.00 notiks starptautisks spēkavīru turnīrs Best Nordic Strongman 2017”. Turnīrā sacentīsies divpadsmit Ziemeļvalstu diženākie sportisti. Cīņā par uzvaru iesaistīsies arī četri latvieši – kuldīdznieks Edgars Andersons, talantīgais Oskars Martužans, pieredzējušie Didzis Zariņš, Ivars Grahoļskis un Magnuss Vucāns. 

Otro reizi Latvijā, šogad Olainē notiks aizraujoši sportisks šovs – starptautiskas spēkavīru sacensības Best Nordic Strongman 2017”. Dalībnieku sastāvā iekļauti divpadsmit sportisti no astoņām valstīm. Startēs igaunis Gunnar Gimbutas, pazīstamais Vidas Blekaitis no Lietuvas, Ole Martin Kristensen no Norvēģijas, Topi Ovaska no Somijas, Rafal Kobylarz no Polijas, kā arī Vjačeslavs Astapenkovs no Baltkrievijas. Par uzvarētāja titulu cīnīsies arī iepriekšminētā Latvijas piecotne – Edgars Andersons, Oskars Martužans, Didzis Zariņš, Ivars Grahoļskis un Magnuss Vucāns.

Visas dienas garumā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Olaines stadionā atlēti demonstrēs savu sportisko raksturu un enerģiju, izpildot septiņus tradicionālos spēkavīru vingrinājumus. Viss sāksies ar plecu spēka stafeti, kurā jāceļ 135, 155 un 165 kilogramus smags baļķis, apalona stienis (145 kg), hantele, kuras smagums 90 kg. Turpinājumā smaguma vilkšana no zemes (340 kg), pietupieni ar 300 kilogramiem. Trešā disciplīna atkal būs vingrinājumu virknējums, kurā 20 metri vienā un otrā virzienā jānes nēši (370 kg), tāds pats attālums jānes 350 kg smaga riepa. Tālāk atlētiem būs vieglās automašīnas turēšana un sešu atlanta akmeņu celšana ( 120; 140; 160; 180 un 200 kg).

Sacensību starplaikos ikvienam svētku apmeklētājam būs iespēja iejusties spēkavīrā lomā un piedalīties dažādos konkursos. Uzvarētāju sumināšana un apbalvošana risināsies aptuveni plkst. 15.30 turpat cīņas laukumā. Sīkāka informācija www.stiprinieki.lv .

Pasākumu atbalsta Olaines novada dome, AS “Olainfarm”, SIA “AB BUILD”, RERE Grupa, SIA “Metālmeistars”, Rent4Event. Organizē biedrība “Stiprinieku republika”.

Norises vieta:

Ķegums, atpūtas un sporta bāze "Zelta Zirgs"

Organizators:

Biedrība "Stiprinieku republika"

Pasākuma mājas lapa:

http://stiprinieki.lv/

Norises datums:

2017. gada 28. maijs

Pasākuma sākums:

11:00